Време е
да си го вратите видот!
БЕЗ РЕЦЕПТ ЗА
ДОМАШНА УПОТРЕБА
100% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
ПРЕПОРАЧАНО ОД
ЦЕНТАР ЗА ГРИЖА ЗА ОЧИТЕ
Ја ублажува напнатоста и болката во очите
за 5 минути
Враќа 99 % од видот во текот на
третманот
Го спречува развојот на очни болести
и слабеењето на видот
4800 MKD
2400 MKD
Ако нарачате сега
има неверојатен попуст од 50 %
account_circle
phone
Дали вашиот вид
се влошува секој ден?
Главниот услов за нормален вид е еластичноста на кристалната леќа. За жал, оваа способност се намалува под влијание на многу фактори:
Возраст
Преголемо оптоварување на очите
Различни патолошки процеси (често воспалителни)
Недоволно снабдување со крв
Мијастенија гравис и мускулна слабост
Кристал

Главната причина за лошиот вид е неправилното функционирање на очните мускули!

 • Мускулниот систем ги фокусира очите на тој начин што сликата која поминува низ леќата на окото се проектира на ретината.
 • Нарушувањето на очниот мускул резултира со недоволно или прекумерно стискање на очното јаболко.
 • Леќата е деформирана и фокусот е искривен, па веќе не можеш да гледаш јасно.

леќи и очила
нема да ти помогнат

Тие ги опуштаат очните мускули, што доведува до нивна деформација и само го влошуваат проблемот

O caps
е иновативен производ за враќање на видот

Природни капсули O caps

 • Бета-каротен: моќен антиоксиданс. Го зголемува производството на визуелниот пигмент родопсин. Ја штити рожницата. Ја намалува сериозноста на болестите во очното јаболко: глауком, катаракта, внатрешно крварење итн.
 • Витамин Е: моќен природен антиоксиданс кој не може да се произведе од човечкото тело. Ја враќа острината и јасноста на видот.
 • Витамин Ц: ја зголемува заштитната функција нa ретината. Ја намалува чувствителноста на очите на трепкањето на екранот.
 • Цинк: ги зајакнува капиларите на очите, ја отстранува иритацијата и воспалението. Навлажнува. Ги елиминира непријатните симптоми: сувост, пецкање, воспаление, висок очен притисок.

Ова е единствениот производ кој ја регулира функцијата на мускулите на очното јаболко и помага да се обнови фокусот и да се врати јасниот, чист, тродимензионален вид.

 • го ублажува воспалението, затегнатоста, сувоста и иритацијата,
 • ја зајакнува визуелната острина, ја зајакнува ретината на окото,
 • ги стимулира нервните синапси кои обезбедуваат јасен вид,
 • ја зајакнува реактивноста на мускулите на стрес, ја намалува и спречува хипертоничноста,
 • обезбедува соодветен фокусот на леќата на окото,
 • ја зајакнува капиларната циркулација на крвта,
 • го елиминира ризикот од развој на опасни болести на очите,
 • го нормализира крвниот притисок во фундусот на окото

Нова технологија: Поддршка за мускулите на очите

Мускулите стануваат посилни и престануваат да го деформираат очното јаболко

Кога ви се потребни O caps?

Слаб и лош вид

Различни болести и патологии на органот за вид

Често чувство на печење, боцкање, црвенило на очите

Ако носите очила или контактни леќи

Ако имате главоболки кои многумина ги сметаат за мигрена или висок крвен притисок

Брзо заморување на очите и севкупно намалување на видот

Ако имате генетска предиспозиција, ако вашето семејство страда од проблеми со видот

Што покажа истражувањето?

Овој производ е тестиран од најголемите истражувачки центри и болници во Русија, Германија, Франција и Израел.

2570
луѓе

Во клиничките испитувања на производот учествувале 2.570 волонтери. Сите тие имале нарушувања на видот предизвикани од прекумерно оптоварување на очите или болести на очите.

Сите од нив земаа по една O caps капсула секој ден во текот на 31 ден
100%

Црвенило, чешање, воспалени очи

99.50%

Нема повеќе уморни очи по работа пред екранот 8 часа или повеќе

92%

Намалено одвојување на ретината

74%

Видот се опоравува по глауком и катаракта ниво 1-2

92.50%

Опоравување по кератитис на рожницата

100%

Концентрациите на таурин и лутеин се зголемиле на здраво ниво

Експерт за обновување на видот

Експертско мислење

Во текот на изминатите неколку години, бројот на луѓе кои страдаат од губење на видот се зголеми за 18 пати. Многу од моите пациенти се во паника барајќи од мене да им препишам леќи и очила, иако не разбираат дека таквата мерка дополнително ќе ја влоши ситуацијата и негативно ќе влијае на човечкото око на пациентот.

Денес е можно проблемот да се реши со лекови. Конкретно за овие цели се создадени O Caps. Им ги препишувам на секој мој пациент и во 99 % од случаите тие се во можност да уживаат во јасен и чист вид само по еден третман со нив.

Производот содржи уникатна мешавина на состојки кои го обновуваат функционирањето на очните мускули и ја подобруваат состојбата на леќата, кои се главните фактори за добар вид.

Во комбинација со вежби за очи, овој третман обезбедува сигурни резултати во најкраток можен рок и помага да се избегне хируршка интервенција.

Нивниот вид е веќе обновен со помош на O caps

Маја Ристеска

Имав екстремна миопија многу години и можев да гледам само со едното око. Јас сум пијанист, музиката ми е најголемата радост во мојот живот, но не можев ни да разликувам ноти. Не можев да носам очила подолго од 15-20 минути, бидејќи ми предизвикуваа ужасни главоболки. Решив да нарачам O caps бидејќи слушнав дека лекот помага да се врати видот, но во мојот тежок случај можев само да се молам за чудо. Сепак, еден месец подоцна успеав да постигнам зачудувачки резултати. Мојот вид беше речиси целосно обновен. Мојот оптометрист рече дека никогаш порано не видел таков напредок. И сега им го препорачува на сите свои пациенти!

Петар Митрев

Јас сум програмер и постојаната работа пред мониторот сериозно ми го оштети видот. Стана толку сериозно што сѐ ми беше заматено. Постојано ме мачеа главоболки поради затегнатоста во очите. Сериозноста на ситуацијата ми погоди кога едноставно не можев да работам повеќе, моите очи веќе не можеа да ги разликуваат малите букви на екранот. Отидов на одмор и нарачав O caps. Почнав да го земам лекот и им дадов на моите очи 2 недели одмор од компјутерот. Исто така правев гимнастика за очи 15 минути секој ден. Нормално дека бев импресиониран од резултатите. Сега можам сѐ да видам толку јасно! Отсега, секогаш ќе се грижам за мојот вид!

Кристина Петровска

За O Caps дознав во мојата клиника, каде што активно се дискутираше за нив меѓу пациентите, и одлучив да ги нарачам. Зошто да не ги пробам? Возраста си го зема данокот, често морав да користам очила. Инаку, не можев да ги прочитам ни броевите на автобусите. Мојот оптометрист беше разочаран од моите тестови, а почнав да имам и проблеми со ретината. Велат дека O caps се користат за справување со речиси сите проблеми со очите. Што да ви речам? Овој производ е прекрасен! Сега можам сѐ да видам многу подобро, дури можам да гледам и надалеку. Затоа дефинитивно можам да ви ги препорачам!

Пазете се од имитации! O caps

Со цел да избегнете фалсификати и неквалитетни копии, купете го оригиналниот производ само на оваа веб-страница тука.

100 % ЗАГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ

Подготвени сте да нарачате O caps ?

Пополнете го формуларот за нарачки подолу.

Почекајте повик од нашиот оператор за да ја потврдите нарачката.

Работиме БЕЗ ПРЕДВРЕМЕНА НАПЛАТА! Нарачката ја плаќате само откако ќе ја примите.

Време е
да си го вратите видот!
БЕЗ РЕЦЕПТ ЗА
ДОМАШНА УПОТРЕБА
100% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
ПРЕПОРАЧАНО ОД
ЦЕНТАР ЗА ГРИЖА ЗА ОЧИТЕ
Ја ублажува напнатоста и болката во очите
за 5 минути
Враќа 99 % од видот во текот на
третманот
Го спречува развојот на очни болести
и слабеењето на видот
4800 MKD
2400 MKD
Ако нарачате сега
има неверојатен попуст од 50 %
account_circle
phone