KYÇE SI NË RINI! TASHMË ËSHTË E MUNDUR

Postuar në:

Violeta: Pas trajtimit të KYÇEVE, tashmë mund të bëj sparkatën!


Sot ne do t’ju tregojmë një histori interesante që tregon se si ndonjëherë ndodhin mrekullitë. Në të vërtetë, përparimet e fundit në shkencë janë shpesh arsyeja e vërtetë. Korrespondentja jonë interviston 80-vjeçaren Violeta, e cila prej kohësh vuan nga artriti në gju. Dhe tani, falë trajtimit modern, ajo mund të ulet në një pozicion zambak ose të bëjë sparkatën! Gruaja e moshuar tani duket në formë të shkëlqyeshme dhe për tu përqëndruar në energjinë dhe shpirtin e saj të fortë, ajo pranoi të jepte një intervistë dhe të tregonte fleksibilitetin e saj!


Violeta lindi në Tiranë. Ajo është pensioniste tipike. Ajo lindi pak para luftës. Pas shkollës, ajo u diplomua në mjekësi. Ajo ka punuar si infermiere bamirësie me përkushtimin e saj të jashtëzakonshëm. Kjo është arsyeja pse ajo ka fituar çmime nga institucione. Violeta la ushtrinë dhe u zhvendos në Bristol, ku ajo filloi të punojë në një fabrikë tullash. Ajo ka përjetuar dhe ka parë shumë - ajo shtynte karrocë dore në furrë dhe punonte në të ftohtin e dimrit me furrën e ndezur pas shpinës. Minus 15 gradë para saj dhe plus 60 pas shpinës së saj.

Shërbimi ushtarak dhe puna e rëndë ndikojnë në mënyrë të pashmangshme në shëndetin e gruas. Ajo kishte shumë dhimbje, por kyçet ishin problemi më i madh për të gjithë. Kjo vlen për të kujtuar kushtet e vështira në kazermë, të ftohtin dhe lagështinë. Sigurisht, edhe puna marramendëse në fabrikën e tullave.


Kështu, Violeta zhvilloi artritin e kyçeve të gjurit. Për ca kohë, ajo është përpjekur të trajtojë këtë problem. Ajo shkoi te mjekët (pvr sa kohë mund të ecte), ndoqi me kujdes të gjitha recetat, është lyer me kremra, piu ilaçe dhe ndoqi rekomandimet. Por sëmundja po përparonte. Secili hap shoqërohej me lot nga dhimbja që po pësonte. Në moshën 70 vjeçare, ajo hoqi dorë dhe mbeti e mbërthyer në shtrat.

“Nuk mund ta duroja më këtë vuajtje,” pranon pensionistja e moshuar për korrespondentin tonë. “Mendova se do të ishte më mirë të largohesha nga kjo botë.”

Si një infermiere veterane dhe fituese çmimesh, asaj iu ofrua të operojë kyçet e saj të sëmura duke i zëvendësuar ato me kyçe artificiale në kushte të favorshme. Megjithatë, kostoja e operacionit tejkaloi aftësitë e saj financiare.

“Unë nuk kisha aq shumë para. Përveç kësaj, unë kisha frikë nga vetë operacioni. E dini, 75 vjeç është moshë serioze. Vendosa që të ndodhë çfarë të jetë shkruar, kujton Violeta.

Dhe pastaj ndodhi ajo që ende e konsideron një mrekulli. Unë rastësisht kam dëgjuar nga një fqinj që një mjek shumë i njohur me shumë përvojë jashtë vendit erdhi të punojë këtu, i cili shëronte shumë lehtë çdo sëmundje të kyçeve - osteoartriti, artriti, etj. Ai kishte një xhel mrekullish që i ngrinte njerëzit nga karriget me rrota brenda një muaji. Për shembull, ky mjek shëroi një të afërm të kryetarit, një burrë që kishte dhjetë vjet në karrige me rrota.

“Telefonoj vajzën time menjëherë. Ajo jeton në Londër. Ajo erdhi dhe kontaktoi me këtë mjek dhe ai pranoi të më ndihmojë”, kujton Violeta.

Dhe pastaj ndodhi mrekullia. Ky mjek filloi të vinte çdo ditë në shtëpinë e Violetës dhe e lyente me këtë xhel kurues. Katër javë më vonë ajo arriti të ngrihej nga karrigia e saj me rrota dhe të ecte vetë për tek mjeku. Pas gjashtë javësh, kyçet e Violetës janë rikuperuar plotësisht nga osteoartriti. Testi me rreze X e konfirmoi këtë.


Në të majtë: Grafi e kyçit të gjurit të djathtë të Violetës, 75 vjeç. Indet e kërcit shkatërrohen pothuajse plotësisht. Rekomandimi i mjekëve është të zëvendësoja kyçin me një artificial.
Në të djathtë: Grafi e kyçit të gjurit të djathtë të Violetës pas trajtimit me Nautobone.


Por ky nuk është fundi i historisë sonë!“Pas trajtimit, unë ndjeva se këmbët e mia ishin si të infermieries së dikurshme në ushtri! Dhe unë fillova të merrem me sport - diçka që nuk e kisha bërë në 40 vjet. Në fillim fillova me lëvizje më të thjeshta. Një muaj më vonë fillova të kërceja, pastaj fillova të kërceja në një litar”.


“Dhe atëherë vendosa të provoj spërkatën! Unë e praktikova për një muaj dhe e bëra! Nuk kisha dhimbje në gju. Kyçet e mia janë si të reja! Unë i jam shumë mirënjohëse mjekut.”Nga redaksia:

Zbuluam emrin e mjekut që trajtonte Violetën. Doli se ky është Dr. Stan Cooper, i cili është një specialist me përvojë prej 30 vjetësh. Ne u njohëm me Dr. Cooper dhe ai na tregoi për ilaçin e tij.

Dr. Stan Cooper

Doktori, MD, Profesori, themeluesi i kinesiterapisë moderne - një metodë alternative (për neurologji dhe ortopedi) për trajtimin e sëmundjeve kronike dhe dëmtimeve të sistemit muskulor skeletik, e cila nuk bazohet te ilaçet dhe veshja e korseve, por në rezervat e brendshme të trupit dhe të kuptuarit e pacientëve për trupin e tyre.

Dr. Cooper, na tregoni më shumë rreth produktit që përdorni.

Ky është produkti. Nautobone . Ky është një xhel terapeutik që i lejon njerëzit të harrojnë dhimbjen e shpinës dhe të kyçeve në kohën më të shkurtër të mundshme, brenda 4 ditëve, dhe të kurojnë edhe raste shumë komplekse brenda disa muajve. Ai përgatitet vetëm në Ben Nevis, dhe iu deshën dhjetëra madje qindra vjet për të zhvilluar recetën, e cila tani do të vlente miliona.

Dhe si funksionon xheli magjik Nautobone?

Nuk ka magji, as mrekulli - është thjesht shkencë. Përbërësit kryesor të produktit janë ekstrakte të Symphytum officinale, vaj Pelargonium graveolens, vaj Pelargoinium roseum, vaj Salvia sclarea dhe vaj Anthemis nobilis, të cilat ndihmojnë antenat e drerit të rriten. Me fjalë të tjera, ndihmon në krijimin e një kocke të re. Drerët hanë qindra lloje të bimëve medicinale dhe e gjithë fuqia shëruese e bimëve grumbullohet në brirët e tyre. Mund ta imagjinoni fuqinë biologjike të një mekanizmi të tillë? Deri më tani, nuk është gjendur asgjë më efektive në natyrë për të kuruar indin e kërcit të kyçeve. Përveç kësaj, këto përbërës përmbajnë kondroitinë natyrale dhe glukozaminë, të cilat ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të kyçeve dhe rivendosjen e funksionit të tyre. Ajo përmban një kombinim me ekstrakte nga barishte të tjera në Ben Nevis, të cilat në mënyrë të pashmangshme kontribuojnë në efektivitetin e produktit. Unë nuk mendoj se është e nevojshme të flasim për përfitimet e bimëve të mbledhura në Ben Nevis.

Mjafton edhe një aplikim i vetëm për të aktivizuar më shumë se 930,000 qeliza që janë të përfshira direkt në qarkullim. Dhe kështu ndodh çdo herë. Ky është parimi kryesor i trajtimit.

Tingëllon mbresëlënëse. A mund të shpjegoni se çfarë do të thotë kjo për qytetarët e zakonshëm me sëmundje?


Kjo do të thotë që ilaçi mesjetar i përket të kaluarës, dhe ju do të jeni në gjendje të kuroni sëmundjen tuaj në shtëpi brenda një ose dy muajsh. Nautobone nuk ngrin ose anestezon, por "rifillon" trupin në nivelin qelizor. Ai eliminon shkakun e sëmundjes dhe i rikthen kyçet në gjendjen e tyre origjinale. Pacienti jo vetëm që shpëton nga simptomat, por heq shkakun - indin e dobësuar me kalimin e kohës të kërcit të nyjes.

Në ditën e parë Nautobone fillon rigjenerimin e trupit. Në të njëjtën kohë, ai eliminon dhimbjen, dhe menjëherë ndjeni lehtësim. Pas 1-2 javësh, trajtimi ka përfunduar dhe gjëja më e rëndësishme është të parandaloni përsëritjen e sëmundjes, kështu që kura duhet të përsëritet në mënyrë periodike.


1. Mungesa e ushqimit në kyçe. Indet e kërcit po shkatërrohen.
2. Rivendosja e indit të kërcit të kyçit pas 2 javësh të përdorimit të Nautobone.
3. Rivendosja e indit të kërcit të kyçit pas 3 javësh të përdorimit të Nautobone.
4. Kyç i shëndetshëm pas një kure trajtimi me Nautobone.

- Grafia më poshtë tregon foton tipike të rimëkëmbjes së kyçit të gjurit.


- Me Nautobone, ju mund t'i trajtoni problemet tuaja në shtëpi brenda një ose dy muajsh. Nautobone nuk ngrin ose anestezon, por "rifillon" trupin në nivelin qelizor. Ai eliminon shkakun e sëmundjes dhe i rikthen kyçet në gjendjen e tyre origjinale.

Ju thatë që Nautobone mund të kurojë të njëjtën sëmundje për 4-6 javë. Ku mund ta blejmë këtë xhelin Nautobone?


Me kënaqësi mund të them që një union doktorësh më në fund vuri re këtë produkt të mrekullueshëm dhe filloi një program për shpërndarjen e Nautobone në një lojë të veçantë .
Çmimi promovues i Nautobone është 138 paund për një pako. Faleminderit për mbështetjen, tani brenda lojës speciale ju mund të blini Nautobone me një zbritje deri në 50% !

E pranoj se ka një "por". Kohëzgjatja e fushatës është e kufizuar - nga .

Dr. Cooper, faleminderit për intervistën! Ndoshta do të dëshironit të shtoni diçka për lexuesit tanë para se ta mbyllim?

Po. Po sigurisht! Unë dua t'i kushtoj vëmendje të veçantë shumës dhe shumëllojshmërisë së falsifikimeve në farmacitë tona. Si gjithmonë, produktet më të preferuara dhe të kërkuara bien pre e falsifikimit. Mjerisht, popullariteti i Nautobone në të ardhmen e afërt do të falsifikohet shumë, të cilat do të mbushin tregun. Unë kam hasur produkt të rreme, kështu që unë i bëj thirrje të gjithëve që të blejnë Nautobone vetëm nga shitësit e provuar.


KUJDES! Ju lutemi kini kujdes nga imitimet!

Nautobone në Tiranë dhe Shqipëri mund të merret vetëm duke marrë pjesë në lojë me zbritje deri në 50%

Provo fatin tënd!
Rrotulloni rrotullën! Shikoni nëse do të merrni një zbritje për produktin tonë, ose do të jeni në gjendje ta fitoni atë plotësisht me një zbritje prej 50% !

RROTULLO
ÇMIMI I ZBRITUR
4800 ALL
9600 ALL

Thjesht shkruani një emër dhe një numër telefoni.
Nxito! Kanë mbetur
10 : 00

1 pcs = 4800 ALL
2 pcs = 7350 ALL
3 pcs = 8600 ALL
4 pcs = 9600 ALL
Urime!

Ju do të mund të porosisni produktin

OK

194 mendime Denisa Une e mora xhelin Nautobone në përpjekje për të kuruar dhimbjen time të kyçeve, megjithëse nuk besoja se do të ndihmonte, por realisht më ndihmoi dhe kështu që tani e ruaj gjithmonë në sirtarin tim të ilaçeve
- 21:12
Natalja Është një xhel i mrekullueshëm për të trajtuar kyçet. Më ndihmove shumë! Unë e rekomandoj atë për këdo që ka probleme me kyçet. Shumë faleminderit!!!! #NUM! Sami Përshëndetje të gjitheve! Jam 68 vjeç. Unë i kërkova nipit dhe mbesës time të shkruaj këtu në emrin tim. Unë jam një fshatar dhe kam punuar në fusha gjatë gjithë jetës sime. Dhe në atë kohë kemi punuar shumë, ishte ndryshe nga tani. Kur dola në pension, puna e palodhur rezultoi në dhimbje akute në kyçet e mia. Më vriste gjithçka: shpina, beli, kyçet e legenit, gjunjët, kyçin e këmbës. Ndonjëherë qaja me dhimbje, e kam me të vërtetë. Një herë, po rrija shtrirë në oborr për gjysmë dite derisa vajza ime erdhi të më ndihmojë të ngrihesha. Në spital, unë u diagnostikova me artrit në kyçet e mia dhe më dhanë një xhel absolutisht të padobishëm dhe kjo ishte e gjitha. Pastaj lexova në revistën shëndetësore për këtë vaj dhe i kërkova mbesën time ta porosisë atë në internet . Unë nuk mund ta bëja vetë. Kështu që unë fillova ta lyej në shpinë dhe gradualisht dhimbja u largua; Mund të lëvizja lirshëm nëpër shtëpi. 2 muaj pasi fillova të lyej xhelin Nautobone, kyçet e mia nuk dhembin më! Falë xhelit Nautobone, unë rifitova jetën time normale.
- 14:30
Irena Unë qëndroj ulur gjatë gjithë kohës në punë dhe në fund të ditës nuk jam në gjendje të drejtoj shpinën dhe kyçet më mpihen. Unë e kam përdorur xhelin Nautobone për një muaj, efekti është i jashtëzakonshëm - ai ka një efekt freskues, dhe pas një kohe të shkurtër, dhimbja zvogëlohet dhe unë mund të lëviz përsëri dhe të bëj punët! - 14:26 Andrea Doktorët i lidhën dhimbjet e mia me moshën, gjë që ishte fyese. Por si? Nuk ndihesha e plakur. Jeta ime është familja ime, kopshti im, lulet e mia dhe për shkak të sëmundjes, nuk mund të shkoja më në dyqan përtej rrugës dhe gjithçka u bë si një barrë për mua. Dhimbje në kyçe, dhimbje në shpinë, hernia diskale - e gjithë kjo më detyroi të heq dorë nga mënyra e jetesës sime të zakonshme. Unë u kërrusa dhe mora formën e një pikëpyetje. Duke kërkuar për një zgjidhje për problemin, dhe gjeta Nautobone i cili është qetësuesi më i ri i dhimbjeve të kyçeve. E lyeva xhelin Nautobone në bel, në gjunjë dhe ai bëri punën e tij. Si rezultst, unë u ngrita, fillova të ecja kollaj dhe qetë. Falë xhelit, unë eci me mbesën time për një kohë të gjatë dhe shkoj në ekspozita dhe organizime. - 12:38 Xhoni Sinqerisht, në fillim isha veçanërisht skeptik për xhelin Nautobone. Por vendosa të rrezikoj dhe ta provoj. Rezultati më befasoi dhe nuk e prisja. Më pëlqeu shumë!
- 11:49
Fatjon Këtë verë, cerma më dënoi ashpër. Mezi mund të ecja, vetëm çaloja. Nuk mund të bëja asgjë në shtëpinë time, më vinte turp për mënyrën sepse gruaja dhe vajza ime merreshin me të gjitha punët, përfshirë ato të burrave. Unë dhe gruaja ime flinim në shtretër të veçantë sepse kisha frikë se ajo mund të prekte rastësisht këmbët e mia që dhimbnin. Shpejt pas kësaj, unë vura re se cerma preku edhe gishtin tregues të dorës time të djathtë. Unë punoj si dizenjues në një ndërmarrje dhe më duhet ai gisht. Kam duruar dhimbjen e vazhdueshme dhe pikturuar me lot në sy. Vizatoja skema dhe organizoja stenda vetëm e vetëm që të mos humbja punën. Pas disa ditësh të përdorimit të xhelit Nautobone, dhimbja u qetësua dhe ënjtjet u hoqën. Faleminderit jush, ka kaluar një muaj i tërë që kur kam filluar të shijoj përsëri jetën time. Tani mund të shtrëngoj duart me një mik ose të ndihmoj familjen time në fshat. Dhe natën shkoj në shtrat duke përqafuar gruan time. - 09:09 Z. Klendi Kam vuajtur nga dhimbjet në kyçe për një kohë të gjatë, veçanërisht kur moti është i lagësht. Kam provuar metoda dhe mjete të ndryshme, por asgjë nuk më ka ndihmuar. Vetëm Nautobone më ndihmoi! Pas përdorimit të parë, dhimbja u qetësua. Tani e përdor rregullisht. - 06:25 Oli Si shofer, unë rri ulur pas timonit tetë orë në ditë, dhe ky xhel i mirë më ka ndihmuar me dhimbjet e qafës, si dhe dhimbjet e shpinës e belit. - 02:50 Robert Gjyshja ime ka vuajtur nga artriti në vitet 80, por dhimbja ka qenë e vazhdueshme në dy vitet e fundit. Më parë, nuk mund ta imagjinoja që një person mund të qante nga dhimbje si kjo. Ishte e tmerrshme, sidomos në mes të natës, kur në heshtje dëgjoheshin britma. Ajo tha se dhimbja ishte sikur qentë të kafshonin këmbët. Dhe nuk egzistonte asgjë për të më ndihmuar. Unë thjesht mund t’i mbaja dorën dhe ta ngushëlloja. Ajo merrte shumë qetësues për të fjetur derisa dhimbja u kthye përsëri pas ca kohësh. Në mëngjes, ajo qante gjithnjë e më shumë. Buzëqeshja i ishte zhdukur plotësisht nga fytyra, sikur dielli të kishte rënë përgjithmonë. Ajo mezi mund të lëvizte - gjunjët dhe beli nuk e lejonin as që të rrotullohej. Natën e parë që lyeva xelin Nautobone ishte nata e parë pa britma. Ajo erdhi tek unë në mëngjes e buzëqeshur dhe më tha: “Nuk kam dhimbje”! Në ditën e gjashtë, bleva edhe gjashtë pako të tjera në rast nevoje. Për herë të parë në dy vjet, ajo ishte e qeshur dhe e lumtur. Tani ajo është në shtëpi dhe unë mund ta shoh në sytë e saj se ajo duket mirë - 01:23 Alma Një nga shokët e mi nuk mund të lëvizte njërën dorë pasi kaloi një atak dhe madje nuk mund të lëvizte dot as gishtat për shkak të dhimbjes. I bleva xheli Nautobone. Ai është mjaft dembel, por pasi e lyeu disa herë u ndje më mirë. Së pari, gishtat nuk i dhimbnin më dhe ai mund ta ri-hapte dorën, dhe pastaj filloi të lëvizë sërish krahun, dhe pastaj bërrylin dhe shpatullën. Së shpejti, ai do të shërohet plotësisht. - 21:42 Sandra Xheli Nautobone është vërtetë shpëtimi për ata që përjetojnë dhimbje. Një vit kisha dhimbje të tmerrshme. Herë pas here, kyçet e këmbëve u përkeqvsuan deri në atë masë sa nuk mund të qëndroja në këmbë. Kyçat e këmbëve ishin enjtur dhe kisha dhimbje në shpinë e të gjithë trupin. Duart më ishin fryrë dhe mpirë. Dhimbja ishte e përqendruar në dorën e majtë dhe 3 prej gishtave më thernin. Bëja masazhe, të cilat shpesh më ndihmonin të lehtësoja gjendjen sepse mendoja se arsyeja ishte osteokondroza. Sidoqoftë, masazhi nuk më ndihmoi për shumë gjatë, duke lehtësuar rreth 10 përqind të dhimbjes dhe pastaj dhembja u rikthye përsëri. Një shok më dha një xhel dhe doli të jetë ky xheli Nautobone. Atë ditë ndjeva që dhimbja po qetësohej. Mendova që nuk ishte e vërtetë, por në ditën e tretë, inflamacioni dhe dhimbja u zhdukën dhe kuptova se pikërisht kjo ishte zgjidhja që kërkoja! - 20:43 Nikollë Kohët e fundit filluan të mv dhembnin gjunjët. Doktori tha që duhej të mjekohesha urgjentisht dhe më caktoi një kurë injeksionesh. Gruaja më kërkoi të provoj xhelin Nautobone. Unë e kam përdorur atë për një muaj dhe është shumë i mirë #NUM! Maria Me ndryshimin e motit, kockat më dhembnin nga i ftohti. Si përfundim, më duhej të shkoja te mjeku. Mjeku më rekomandoi Nautobone dhe fillova ta përdor. Pas dy javësh, vura re që moti nuk po ndikonte më dhe kyçet ishin në fromë të shkëlqyer. Xheli Nautobone është i këndshëm dhe do të vazhdoj ta përdor. - 16:05 Aleksandër Në janar, unë ushtrova shumë presion në pjesën e belit dhe nuk mund të mbështetesha me shpinë për dy muaj. Mund të flija vetëm nëse vendosja disa jastëkë nën bark. Unë e porosita xhelin Nautobone në mars, megjithëse në përgjithësi isha skeptik. Pas dy javësh përdorimi, tani mund të bëj çdo lloj ushtrimi akrobatik. - 14:44 Alisja Jam shumë e kënaqur! Gjunjët më kanë munduar shumë për një vit dhe mjekët bënë gjithça mundën dhe në fund më thanë që duhet të mendoja për kyçe artificiale (por jam me diabet dhe tension të lartë dhe të tjera). Mund të lëvizja vetëm me shkop në dorë. Unë mezi mund t’i ngjitja shkallët, dhe ishte akoma më e vështirë t’i zbrisja. Tani në pranverë, rastësisht dhe thjesht nga kurioziteti (sepse nuk besoj në asgjë), unë shkrova në faqe dhe shpreha shqetvsimin tim. Mora një telefonatë ku më pyetën për të gjitha detajet dhe ata më siguruan që xheli Nautobone do të më ndihmonte. E besova. Paskësaj, isha në gjendje të bëj squats. Që nga dita e parë, fillova të ndjehem më e lehtë. Unë mund të përkul gjunjët dhe të eci pa shkop në dorë. Kyçet nuk më kërcasin dhe nuk më dalin vendit. Nuk kisha më shqetësime natën. Vërtet që nuk mund të vrapoj në shkallë, por mund t’i ngjis dhe zbres vetë. Nuk e di nëse dhimbja dhe problemet u zhdukën përgjithmonë, por sot jam e lumtur dhe mirënjohëse prodhuesve të këtij produkti! FALEMINDERIT! Nuk po mundohem ta promovoj, thjesht jam e lumtur!!! - 10:53 Alina Kam pasur dhimbje shpine për ca kohë. Asgjë nuk po më ndihmonte. Mjeku më rekomandoi xhelin Nautobone . Mrekulli! Me ndihmoi vërtet! - 10:50 Valerja Një përgatitje e jashtëzakonshme! Ai heq dhimbjen menjëherë sapo prek lëkurën. Ju mund ta ndjeni se si funksionon, dhe ka erë të mirë, përthithet mirë e nuk lë asnjë gjurmë yndyre, por mbi të gjitha është shumë efektiv. Vuaj nga osteokondroza në qafë. E lyeva një herë dhe u ndjeva më mirë, dhe pas 2 ditësh e harrova fare shqetvsimin tim. Unë ia rekomandoj të gjithëve. - 10:19 Genci Kam probleme me shpinën që nuk më lë të qetë. Miqtë i rekomanduan gruas time të blej këtë xhel . Xheli Nautobone ishte i shkëlqyeshëm. Shpina ime u reklaksua pas gjysmë ore. Tani ndihem më mirë. - 10:11 Amelia Jam e kënaqur! Kam provuar kaq shumë gjëra, dhe ky xhel i parëndësishëm arriti gjithçka që dëshiroja. Nuk kam më dhimbje dhe nuk ndiej ngurtësi! Si paskam humbur lirinë e lëvizjes! Do ta blej edhe për burrin tim. - 07:20 Prendi Jam 42 vjec. Para disa vitesh pata një grip të rëndë që më çoi në spital me ndërlikime. Një nga ndërlikimet preku kyçet, dhe veçanërisht gjurin. Grafia tregoi shenjat fillestare të artrozës së kyçeve të gjurit. Unë atëherë isha 39 vjeç. Duke ecur, gjuri më kërciti, si thyerje. Ishte e frikshme, nuk mund të ngjitja dot shkallët nga dhimbja. Kam provuar gjithçka dhe vetëm ky xhel i parëndësishëm arriti të më ndihmojë. Dhimbjet u ndalën. Në vizitën time të fundit, mjeku më tha që isha mirë. Do t’ia çoj këtë grafi mjekut të mëparshëm, i cili më tha që asgjë nuk mund të më ndihmojë dhe gjendja vetëm do të përkeqësohej Nautobone e mbaj shpesh në sirtarin tim të ilaçeve Ky më ndihmoi - 04:30 Bleri Asgjë nuk më ka ndihmuar për dhimbjen e kyçeve për një kohë të gjatë. Kam provuar shumë ilaçe: kokrra, xhel, gjithçka. Një mik më rekomandoi të porosisja xhelin Nautobone. Mendova se nuk kisha asgjë për të humbur, veçanërisht kur çmimi nuk ishte i lartë. Vendosa ta porosis. Vetëm një muaj më vonë, dhimbja ishte zhdukur. Dhe pas një muaji tjetër, e harrova plotësisht dhimbjen. Unë e përdor rregullisht dhe jam shumë i kënaqur. - 01:04 Andi U lëndova në shpatull dhe nuk mund të ngrija dot dorën. Një kolege erdhi në punë me xhelin Nautobone në çantën e saj dhe ma dha që të lyej shpatullën. U ndjeva më mirë pas 40 minutash. Ishte një ndjenjë e këndshme. Unë madje u ndjeva i përgjumur, ishte kaq mirë. Pastaj e bleva në rast nevoje. Tani, vetëm kur filloj të ndiej dhimbje, përdor Nautobone menjëherë dhe dhimbja largohet. !
Merrni pjesë në lojë