Ata menduan se nëna 47-vjeçare ishte e dashura e djalit të saj. Ajo zbulon sekretin e rinisë së saj

Botuar
Kohëzgjatja

Kjo histori mahnitëse u bë shpejt virale në internet. Gjithçka filloi kur 22-vjeçari Martin D. i dërgoi një mesazh një vajze që i pëlqente, duke i shprehur dëshirën e tij për t'u takuar. Vajza vuri re që Martini nuk ishte vetëm në foton e tij të profilit dhe iu lut nëse e dashura e tij në foto nuk do të kundërshtonte takimin e tyre. Përgjigja e tij e tronditi: “Kjo nuk është e dashura ime, ajo është nëna ime”.

ikonë imazhi Fotoja e profilit të Martin D. me nënën e tij Anilën në të djathtë

Vajza mendoi se ishte ndonjë justifikim qesharak. Por kur ajo pa profilin e Martinit në detaje, ajo zbuloi se ai nuk po e gënjente: kishte disa fotografi me titull "Mami dhe Unë" ku shfaqej e njëjta bukuri - nëna e tij 47-vjeçare Anila D. Doli se nuk ishte hera e parë që Anilën e kishin ngatërruar me të dashurën e djalit të saj, më pas duke u bombarduar me pyetje se si ajo arriti të dukej dy herë më e re. Shumë dyshuan se pamja e saj ishte një produkt i operacioneve plastike, por në fakt sekreti i saj ishte krejt tjetër.

ikonë imazhi Në të majtë - Anila 28-vjeçare me Martinin 3-vjeçar. Në të djathtë - 47-vjetori i lindjes së Anilës

- Anila, duke gjykuar nga fotot, nuk keni ndryshuar aspak për 20 vitet e fundit. Mund të bëj një pyetje, megjithëse ju ndoshta jeni lodhur duke u përgjigjur: si e arritët këtë?

- Së pari, më lejoni t'ju falënderoj - ju po më bëni lajka. Unë kam ndryshuar, natyrisht - tani stili dhe mënyra ime për tu veshur është padyshim më e mirë. Së dyti, jam thjesht me fat - jam martuar me një dermatolog.

- Pra , arsyeja që jeni kaq e bukur dhe kaq e re është ai?

- Sigurisht. Ai është një specialist, një mjek. Unë thjesht ndjek rekomandimet e tij.

- Nëse nuk është sekret, cilat janë këto rekomandime?

- Rregullat klasike që keni dëgjuar shumë herë: gjumi dhe ushqimi i duhur. Por do të ishte gënjeshtër nëse do të thosha se mjafton. Burri im është një specialist i licencuar që punon në bashkëpunim me laboratorë. Rreth 10 vjet më parë, ai ishte i pari që zhvilloi një formulë ripërtëritëse (shënim: -). Beauty Derm ) Unë isha vullnetarja e parë që u testova. Në atë kohë isha 37 vjeçe dhe sigurisht që tashmë kisha rrudha, njolla pigmentesh, etj.

ikonë imazhi Në moshën 47 vjeçe, Anila duket 20 vjet më e re falë një formule të zhvilluar nga burri i saj dermatolog

- Pra burri juaj e zhvilloi produktin posaçërisht për ju?

- Fillimisht, po. Duke parë veten në pasqyrë, shqetësohesha gjithnjë e më shumë çdo ditë. Dhe vazhdimisht ankohesha se burri im ishte një dermatolog, dhe asnjë gjë nuk mund të bënte gjë për lëkurën time të plakur. Për mua, injeksionet kozmetike nuk ishin opsion - si gruaja e një mjeku, unë isha plotësisht e vetëdijshme për pasojat e futjes së agjentëve kimikë nën lëkurë. Unë gjithashtu kam frikë të tmerrshme nga gjilpërat. Pra , ai i ra në të me formulën që zhvilloi, për disa arsye: së pari, ai do të kishte një grua të re dhe të bukur. Së dyti, unë do të pushoja së ankuari. Dhe së treti, ishte një lloj sfide - ai kishte kohë që donte të fillonte zhvillimin e produktit të tij, sepse asgjë në tregun e kozmetikës nuk i plotësonte plotësisht kërkesat e tij.

- A dha produkti rezultate të mira menjëherë?

- Formula është testuar dhe rregulluar disa herë. Por rezultatet e para ishin shumë të qarta vetëm pas testit të dytë ose të tretë. E merrja serumin çdo ditë për një muaj dhe një mëngjes të bukur, duke parë në pasqyrë, kuptova që rrudhat e mia ishin zhdukur dhe simetria e fytyrës ishte e barabartë. Që prej asaj kohe, u bë 10 vjet tani, lëkura ime duket siç e shihni ju.

ikonë imazhi Burri i Anilës është dermatologu Dr. Andi D., me 23 vjet përvojë në këtë fushë

- Dr. Andi, na tregoni se si keni arritur të krijoni një formulë që jep rezultate kaq të mrekullueshme? Dhe pse pothuajse askush nuk e di për këtë?

- Për mua, si specialist, nuk ka asgjë të komplikuar në këtë formulë: thjesht duhet të dihet se si është ndërtuar trupi i njeriut dhe funksionet e lëkurës. Sa për pyetjen tuaj të dytë: ky serum ​​është i njohur, unë ua rekomandoj pacientëve të mi, dhe ata miqve të tyre, etj. Por duhet ta kuptoni që tregu modern është i mbushur me produkte kozmetike. Kompanitë e mëdha investojnë shuma të mëdha në marketing dhe reklamim dhe është e pamundur të prishet linja e informacionit që ata krijojnë.

- Ju përmendët që duhet të dimë se si funksionon lëkura e njeriut. A mund të përpiqeni të na e shpjegoni këtë proces me fjalë të thjeshta?

- Nga mosha 25 vjeç, njeriu fillon të humbasë çdo vit rreth 1% të përmbajtjes së kolagjenit në lëkurë, e cila është një nga "blloqet ndërtuese" në epidermë. Kjo çon në çorganizim të strukturës së saj - dhe struktura e lëkurës prishet. Për më tepër, proceset e rigjenerimit të lëkurës dhe të gjithë organizmit ngadalësohen. Kjo do të thotë që materiali i ri i ndërtimit është në sasi më të vogla, ndërsa i vjetri prishet dhe nuk ripërtërihet. Kjo çon në një humbje të elasticitetit, pra në rënien e lëkurës, humbjen e vëllimit dhe në fund të fundit në formimin e rrudhave të thella.

- Dhe si funksionon formula juaj?

- Nëse trupi nuk mund të prodhojë kolagjen, duhet të ndihmohet. Kjo është arsyeja pse formula është pasuruar me kolagjen shtesë. Por siç e dini, kolagjeni shtesë ndikon vetëm në pasojat e problemit dhe ne duhet të merremi me shkakun e tij - të stimulojmë sintezën e kolagjenit të ri dhe akumulimin e fibrave të kolagjenit .

Ne kemi kërkuar për zgjidhjen më të mirë për një kohë dhe në versionin tonë të parë të formulës ne përdorëm retinol. Sidoqoftë, rezultatet e testit treguan se retinoli ka shumë efekte anësore: djegie të lëkurës, kruajtje, reaksione alergjike, etj. Pastaj u vendos që retinoli të zëvendësohej me analogun e saj të bimëve - ‘bakuchiol’.

Testet e mëtejshme treguan se ‘bakuchiol’ jo vetëm që stimulon çlirimin e kolagjenit, d.m.th. rikthen elasticitetin e lëkurës dhe zbut rrudhat, por gjithashtu pengon çlirimin e melaninës, e cila është përgjegjëse për formimin e pikës së pigmentit. Në disa raste, falë vetive të tij antiseptike, eliminon papërsosmëritë e lëkurës dhe aknet. Atëherë kuptuam se kishim gjetur atë që na duhej.

- A ka ndonjë shembull tjetër, përveç gruas suaj, që mund të provojë efektivitetin e formulës?

- Absolutisht. Anila ishte e para, por pasi bëmë të gjitha testet laboratorike, e prodhuam serumin dhe unë fillova t'ua rekomandoja pacientëve të mi. Ata, nga ana tjetër, ua rekomanduan të afërmve dhe miqve. Përvoja e tyre ka treguar se edhe gratë mbi moshën 65 vjeç mund të heqin qafe rrudhat e fytyrës duke zgjidhur gjithashtu problemin me tharjen e lëkurës dhe varjen e saj.

ikonë imazhi Foto e pacientëve të Andit D. para dhe pasi ata kanë përdorur përdor Beauty Derm

- Ju thoni që gjigandët e fuqishëm të kozmetikës e pengojnë futjen e serumit në treg. Si e tregtoni serumin? Ku mund ta blesh?

- Tani për tani, vetëm në faqen tonë zyrtare, për fat të keq. Shpresojmë që në të ardhmen të jemi në gjendje të gjejmë rrugën për në raftet e farmacive dhe dyqaneve, pasi vazhdojmë të negociojmë. Por kjo situatë në fakt është e dobishme për blerësit: sepse serumi nuk tregtohet në vendin tonë dhe ne nuk e reklamojmë atë mes konsumatorëve si pjesë e një programi marketing. Ne shpesh kryejmë promocione të kufizuara me ulje promocionale.

SA I PËRKET NUMRIT I ARTIKUJVE NGA PAKETA PREFERENCIALE ËSHTË:

23 COPË.
Vëmendje!

Vizitorët në faqen tonë kanë mundësinë ekskluzive të porosisin Beauty Derm! Për ta bërë këtë, duhet të rrotulloni rrotën e fatit duke klikuar në butonin "TJERR" dhe më pas të prisni derisa të ndalet plotësisht. Kush e di, mbase jeni me fat dhe të fitoni shumë sot! Paçi fat!

TJERR
Falë fare!
9600 ALL
4800 ALL

Formulari zyrtar i porosisë

Nr. 29,982 nga 30,000 Në mënyrë që të merrni Beauty Derm me një çmim preferencial rajonal 4800 ALL
Për të marrë Beauty Derm, futni emrin dhe numrin tuaj të telefonit në fushat më poshtë dhe klikoni në butonin "DËRGO POROSINË".
* Të dhënat tuaja i dërgohen direkt prodhuesit. Askush tjetër nuk ka qasje në to.

Komente:

Ermira

Ndoshta njerëzit nuk do të mendonin se ajo ishte e dashura e djalit të saj nëse ajo nuk do të pozonte në foto ashtu si dukej?

Daniela

Ermira, jam dakord me ty. Duket mjaft e çuditshme.

Stela

Atëherë pse akoma dermatologë të tjerë nuk kanë dalë me një serum ​​të tillë mrekullish? Ku qëndron problemi? A nuk janë specialistë?

Maria

Stela, sepse jo të gjithë e duan këtë, mund ta përballojnë apo njohin njerëzit e duhur.

Daniela

Ky serum ​​funksionon vërtet! Meqë ra fjala, nuk kam mësuar për këtë nga ky dermatolog dhe as nga pacientët e tij, por nga komentet në Facebook

Bela

Nuk më pëlqen zonja nga artikulli. Ajo është shumë narciziste...

Desi

Gjëja më e rëndësishme është transformimi i brendshëm. Së pari, fytyra juaj përtëritet, pastaj jeta fillon të mbushet me të gjitha llojet e emocioneve dhe kjo nuk mund të përshkruhet me fjalë!

Tina

Jam plotësisht dakord me këtë! Pas përdorimit të këtij serumi, burri im shfaqi sërish interes për mua, sikur të ishim kthyer në adoleshencë, dhe tani bëjmë marrëdhënie më shpesh sesa 20 vjet më parë!

Ana

E kam porositur serumin për nënën time. Tubeti nuk duket aq i bukur sa produktet e markave të famshme, natyrisht. Por kjo është e kuptueshme, pasi duket qartë që është një prodhim i pavarur. Mami im është e lumtur dhe e ka përdorur serumin për 2 muaj

Elona

Sapo fitova një zbritje 50%! E ka marrë njeri tjetër?

Nadire

Kam marrë një zbritje prej 30%, rifreskova faqen disa herë, ringarkova dhe provova përsëri, por prapë 30%. Kështu që e porosita.

Mariela

Funksionon me të vërtetë!!! E porosita 3 muaj më parë dhe që nga ajo kohë, e përdor çdo ditë dhe shpresoj të mos ndalet prodhimi i tij.

Sajmira

Dhe sa do të zgjasë periudha e promocionit?

Violeta

Tani njerëzit më thonë se dukem nën 30 vjeç, dhe kjo është mahnitëse! Më parë kisha turp për pamjen time, tani jam në siklet të them që në të vërtetë jam 43 :)