Дејствува без потреба од
понижувачки медицински процедури
Им помогна на
28.573 мажи
Препорачан
од експерти
Клинички
тестиран

Простатитисот е болест
што може да ја имате повеќе години

и да не знаете дека се развива, уништувајќи го вашето здравје и предизвикувајќи еректилна дисфункција, па дури и закана од смрт

Според официјалната статистика обезбедена
од СЗО, секој втор маж
над 30 г. има хроничен простатитис.

Факт:

Реални бројки, според експертите:
85% од мажите над 20 г. страдаат од хроничен
простатитис.

Внимание!

Хроничен простатитис често се јавува без симптоми.

Главниот симптом на простатитисот е тешкотија при мокрењето

organ

чувства на печење и болка при
мокрењето

чувство на нецелосно
мокрење

итна потреба
од мокрење

често мокрење во текот на ноќта
(повеќе од еднаш навечер)

протекување урина
по мокрење

Други симптоми на простатитис:

 • болка во уретрата
  и долниот дел на стомакот
 • губење на желба за
  секс
 • слаби и бавни ерекции
 • болка за време на сексуалниот однос
 • предвремена ејакулација
 • висока телесна температура
  (до 39-40℃).

Направете брз, едноставен тест и утврдете ја состојбата
на вашата простата

Прашалник за проценка на сериозноста на симптомите кај мажите со хроничен простатитис.
Индекс на симптоми на хроничен простатитис од Националниот институт за здравје

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Во изминатава недела, дали почуствувавте болка или непријатност во следниве области?

Област помеѓу ректумот и тестисите (перинеумот)

Тестиси

Врв на пенисот (неповрзано со мокрење)

Под половината, во областа на срамните влакна или мочниот меур

Следно прашање

Во изминатава недела, дали почуствувавте:

Болка или пецкање при мокрење?

Болка или непријатност за време или после сексуалниот однос (ејакулација)?

Следно прашање

Колку често имавте болка или непријатност во која било од овие области во текот на изминатата недела?

Следно прашање

Кој број најдобро ја опишува вашата болка или непријатност во деновите кога сте ги почуствувале во текот на изминатата недела?

Следно прашање

Колку често имавте чувство дека не сте го испразниле мочниот меур целосно после мокрењето во текот на изминатата недела?

Следно прашање

Колку често моравте да мокрите повторно во рок од два часа после мокрењето во текот на изминатата недела?

Следно прашање

Колку ве спречија вашите симптоми да ги правите работите што обично би ги правеле во текот на изминатата недела?

Следно прашање

Колку време размислувавте за вашите симптоми во текот на изминатата недела?

Следно прашање

Ако остатокот од животот треба да го поминете со вашите симптоми исто како во текот на изминатата недела, како би се чувствувале поради тоа?

Вашиот резултат

Во најдобар случај, хроничниот простатитис доведува до
неповратна импотенција и неплодност

Во најлош случај, доведува до сериозна состојба опасна по живот со долг и болен период на закрепнување.

Последици од простатитис
Смрт
Инвалидитет
Импотенција
Сложена операција
imgimg Опструкција на излезот на мочниот меур
Смрт 15%
Инвалидитет 5%
Импотенција 50%
Сложена операција 30%
imgimg Периодичен циститис
Смрт 10%
Инвалидитет 5%
Импотенција 75%
Сложена операција 10%
imgimg Стеснување на уретрата
Смрт 10%
Инвалидитет 5%
Импотенција 5%
Сложена операција 80%
imgimg Гноење на простатата
Смрт 10%
Инвалидитет 10%
Импотенција 50%
Сложена операција 30%
imgimg Пиелонефритис
Смрт 80%
Инвалидитет 15%
Импотенција 3%
Сложена операција 2%
imgimg Сепса
Смрт 55%
Инвалидитет 30%
Импотенција 5%
Сложена операција 10%

Чай Prostamid:
Победа над
борьба с простатитом в 3 шага!

product

Динамика на
воспалените реакции

без Prostamid

со Prostamid

grafic

Снимает боль и воспаление

Уже через несколько дней боль, воспаление и спазмы уменьшаются, а при регулярном приеме - постепенно исчезают

Облегчает мочеиспускание

Растительные компоненты чая Prostamid расширяют мочевыводящие пути, способствуют регулярному и полному опорожнению мочевого пузыря - без ночных посещений туалета, боли и дискомфорта

Го спречува простатитисот

Зафатените клетки и органи
на генито-уринарниот систем повторно ја враќаат
нивната нормална функција.
Обновување на
здравата циркулација на крвта во карлицата.
Обновување на сексуалната функција.
Стабилни резултати.

Нарачајте сега

Почему эксперты рекомендуют чай Prostamid

как вспомогательное средство лечения простатита?

 • Го ублажува воспалението и болката
 • Го ублажува отекувањето на
  простата
 • Ги уништува патогените
  бактерии
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта,
  ја елиминира стагнацијата во карлицата
 • Брзо ги обновува ѕидовите
  на крвните садови
product
 • Ги чисти и ги обновува вените
  во карлицата
 • Го отстранува згрутчувањето на крвта, ја разредува крвта
 • Ги лекува мукозните мембрани
  на урогениталниот систем
 • Го враќа либидото, ерекцијата
  и сексуалниот нагон
 • Го зајакнува имунолошкиот систем
  и отпорноста на телото
  од стрес
Дејствува без потреба од
понижувачки медицински процедури
Им помогна на
28.573 мажи
Препорачано
од експерти
Клинички
тестиран

Како Prostamid се бори со простатитисот

doctor
Оливер Кочовски, експерт за машко здравје Раководител на Клиниката за урологија

Благодарение на добро избалансираната комбинација на
лековити растенија, Prostamid е ефикасен
против главните причинители на простатитис
и неговите симптоми.

Благодарение на антибактериското и антисептичкото дејство на Prostamid,
тој ги уништува патогените бактерии
и микроорганизми што предизвикуваат простатитис.
Prostamid ја елиминира основната причина за болеста.

img Има изразени
антиинфламаторни и
антиоксидантни својства,
како и својства за зајакнување на крвните садовите
Prostamid
ја поткрепува
обновата
на микроциркулацијата во ткивата
на жлездата на простатата. Како резултат на тоа,
здравјето и функциите на органот се целосно обновени.

Благодарение на диуретичкото дејство на Prostamid, уринарните нарушувања се елиминираат: зачестеноста на мокрењето е намалена, особено во текот на ноќта, протокот на урина се зголемува. Непријатноста, чувството на пецкање, чувството на нецелосно празнење на мочниот меур и другите непријатности се елиминирани. Процесот на мокрење станува полесен.

Враќањето на функцијата на простатата и проширувањето на уретрата што се стеснува како резултат на воспалението и отекувањето, придонесуваат за обновување на нормалниот сексуален живот и плодноста .

Употребата на Prostamid од страна на постари мажи чии нарушувања на мокрењето се поврзани со хроничен простатитис или аденом на простатата, набљудувани во текот на долг период, значително го подобруваат нивниот квалитет на живот .

Употребата на Prostamid во случаите на хроничен простатитис влошен од сексуални нарушувања обезбедува ефикасно лекување. Лекувањето со целосна доза на Prostamid ви овозможува да избегнете влошување на простатитисoт и сродните сексуални нарушувања.

Независимые эксперты о чае
on Prostamid

expertexpert

Јован Крстев

Македонска асоцијација на уролози

expertexpert

Горан Георгиев

Вонреден професор по урологија, 13 годишно искуство

expertexpert

Милан Бошковски

фармацевт

expertexpert

Уромедика

Клиника по
урологија

Нашата асоцијација ја одобри употребата на Prostamid. Овој природен производ ги прави непотребни операцијата и масажата.
Prostamid е сосем природeн, при што веднаш се здоби со доверба од членовите на нашето здружение. Го препорачуваме за хроничен
и акутен простатитис, аденом на простата, нарушувања на сексуалната функција, неплодноста и промените на генитоуринарниот систем
поврзани со возраста.

Простатата е исклучително важен орган на машкото тело. Простатата понекогаш се нарекува второ срце на човекот. Ако имате
проблеми со простатата, вашето здравје почнува да се нарушува. Ќе имате потешкотии при мокрењето, ќе почнете да страдате од болка и
од проблеми со ерекцијата, вклучувајќи ја и импотенцијата. Важна е севкупното делување за целиот урогенитален систем,
како и насочено делување на жлездата на простатата. Ова е причината зошто ги охрабрувам моите пациенти да користат Prostamid. Покрај тоа, овој производ го препорачува Меѓународното уролошко здружение.

За Prostamid дознав на конференцијата во април 2017 година. Оттогаш им го препорачувам на моите пациенти.
Важно е да се разбере дека простатитисот може успешно да се лекува, но повеќето луѓе не го започнуваат лекувањето сè додека не стане предоцна и мора да се оперираат. Prostamid е еден и единствен затоа што
делува на клеточното ниво, брзо продира во крвта и во жлездата на простатата. Има видливи позитивни
промени за две недели. Понекогаш некои од пациентите ми се јавуваат порано и ми велат дека болката исчезнала. Многу од моите пациенти признаа
дека сакале да се откажат од сексуалниот живот. Но, по еден месец користење Prostamid, нивната машкост е обновена.

Со нашите пациенти се однесуваме одговорно, затоа препорачуваме само овластени производи
со докажани резултати од клинички испитувања и со докажана ефективност. Нашите експерти понекогаш не се согласуваат
за физичката активност дозволена за пациентите со хроничен простатитис, но секогаш се согласуваме околу изборот на лекувањето.
Prostamid им препишуваме на таквите пациенти.

Нарачајте Prostamid

Prostamid е ефикасeн благодарение на
неговиот целосно органски состав

product
 • Корень крапивы.
 • Листья толокнянки.
 • Листья березы
 • Зелень петрушки
 • Розмарин
sostav

Корень крапивы.

Снимает обострения простатита, уменьшает воспаление, уничтожает болезнетворные микроорганизмы. Усиливает эрекцию

sostav

Листья толокнянки.

Укрепляют стенки сосудов, облегчают мочеиспускание

sostav

Листья березы

Ускоряют восстановление мочеполовой системы, предотвращают развитие опухолей предстательной железы

sostav

Зелень петрушки

Предотвращает застойные явления в сосудах и мочевыводящих протоках. Повышает уровень тестостерона

sostav

Розмарин

Усиливает либидо. Восстанавливает эластичность и проницаемость сосудов. Продлевает ремиссию и предотвращает рецидивы простатита

Prostamid ја заслужи довербата на експертите

3

меѓународни
награди

В 2018 и 2019 г чай Prostamid был удостоен Клинической и Фармакологической премии в номинациях “Лечение простатита” и “Урологическая эффективность”. Исследователи, оценившие эффективность чая Prostamid, тоже получили премии и гранты.

9

5

%

позитивни
мислења

Според резултатите добиени од истражувањето на 16.547
пациенти спроведено од Меѓународното уролошко
здружение, при кое пациентите ја оцениле
ефективноста и безбедноста на употребените лекови
при лекувањето на хроничен и акутен простатитис.

Високата ефикасност е докажана преку клинички испитувања!

RРезультаты клинических исследований чая Prostamid

Податоци од двојно слепи, рандомизирани, испитувања контролирани со плацебо.
Искуства на група од 2678 мажи на возраст од 18 до 80 години:

Фармакологија

Подобрување во %

Резултати

Отстранување на воспалението, отокот и болката во препоните и карлицата (намалување на бројот на поплаки)

82%
check

Отстранување на болката и непријатноста за време на мокрењето и ејакулирањето (намалување на бројот на поплаки)

79%
check

Подобрување на здравјето на жлездата на простатата
(врз основа на анализа на течност од простатата и ултразвук)

86%
check

Подобрување на ерекцијата, зголемување на времетраењето на сексуалниот однос (врз основа на Меѓународниот индекс на еректилната функција)

78%
check

Севкупното подобрување на здравјето, зајакнување на имунолошката функција (врз основа на испитувања на крв и имунограм)

87%
check
Нарачајте Prostamid

Реални луѓе, реални резултати

author-img

Мартин, 45

Недавно мне диагностировали простатит. А мне всего 45 лет, еще хочется почувствовать себя мужиком. Хорошо, вовремя узнал про чай Prostamid, пока болезнь не стала хронической. Эффект я почувствовал после 2 курсов. Через 2 недели боль прошла, стоять лучше стал. Сейчас ночью хожу в туалет 1-2 раза (раньше доходило до 5 раз). И чувствую себя хорошо, на 8 баллов из 10. Надеюсь, еще через месяц буду чувствовать себя на твердую десяточку!

author-img

Александар, 28

Имав хроничен простатитис после мојата служба во Армијата. Болката беше толку јака во последните шест месеци што дури не можев ни да помислам на секс со сопругата. За среќа, таа има пријател доктор кој и го препорачал Prostamid. Еден месец подоцна бев во форма. Немаше повеќе болка, а јас уринирав нормално. И мојот сексуален живот е повторно на добар пат!

author-img

Матеј, 53

Дечки, ова е неверојатен производ! Решив да користам едно пакување за да спречам простатитис. Како резултат, се чувствувам многу помладо. Се чувствувам посилно, имам повеќе енергија, а моите ерекции се посилни од кога било. Сакам да сум активен. Тоа е она што се случува кога имате здрава простата! Пред тоа, се чувствував како старец на 53 години. Ако сè уште не сте го пробале, препорачувам да го сторите тоа. Целосно е природен, па нема да има несакани ефекти!

author-img

Алек, 36

10 лет назад мне поставили диагноз “хронический простатит”. Со временем я научился с ним жить. Но когда мы с женой захотели ребенка, возникли проблемы с зачатием. Анализы показали, что я бесплоден - плохое качество спермы, последствия простатита. Стал искать экспресс-средство лечения этой болячки. Химией травиться не хотел, лучше что-то натуральное. В крайнем случае, был уже согласен на операцию. Но, к счастью, обошлось без нее - вычитал на медицинском форуме про чай Prostamid. Пил его 2 месяца по несколько кружек в день, в сочетании с другими лекарствами, и сейчас абсолютно здоров. Анализы показали, что простатита больше нет. И самое главное: моя жена беременна!

Дали сте го користеле Prostamid? Кажете ни за вашето искуство!

Оставете коментар

Како се користи Prostamid

product
 • В 100 мл кипятка добавьте 3 столовых ложки чая и поставьте на огонь на 15 минут. Затем охладите напиток 15-30 минут в закрытой посуде, процедите и выпейте
 • Принимайте по 2 и более порции чая Prostamid в день в течение 1 месяца
 • При необходимости повторите курс через 2 недели

Нашиот консултант ќе ви го препорача оптималното времетраење на лекувањето за вас, врз основа на вашата возраст,
фаза на болеста, целокупната здравствена состојба и зависно од другите фактори. Нашиот медицински совет е бесплатен.

Добијте
медицински совет

Нарачајте Prostamid сега

image

Пополнете едноставен формулар
со внесување на вашето име и телефонски број

Доверливо

image

Нашиот агент ќе ве побара
за да ги потврди сите ваши детали

Анонимно

image

Плаќате после
примањето на вашата нарачка

Сигурно

Нарачајте сега

Лекувањето на простатитис не смее да се одложува

Напредните форми на простатитис доведуваат до неповратна импотенција, инвалидитет и смрт.
Додека го читавте ова, во Македонија последиците од нелекуван простатитис влијаат на

1 7
мажи

Зошто да го ризикувате вашето здравје, среќа и благосостојбата на вашето семејство?