Nefro Aktiv

ЗДРАВИ БУБРЕЗИ БЕЗ АНТИБИОТИЦИ И ОПЕРАЦИЈА

*Клинички е докажано дека редовните третмани со Nefro Aktiv ги ублажуваат симптомите на комплицираните заболувања на бубрезите.

 • 4800 MKD

  2400 MKD

 • 7200 MKD

  3600 MKD

 • 8520 MKD

  4260 MKD

 • 9600 MKD

  4800 MKD

Product image

Нарачајте

Nefro Aktiv

Background decorationBackground decorationBackground decoration

Помош кога ви е потребна

Влошувањето на состојбата со камењата во бубрезите и цистите се случува одеднаш и без никакви знаци на предупредување.

Sick kidney image

Користењето на вообичаените спазмолитици е бескорисно бидејќи тие не го даваат посакуваното подобрување.

Nefro Aktiv

ги елиминира основните причини за влошувањето, брзо ги ублажува симптомите и спречува враќање на болеста. Патентираната формула дејствува во пет насоки одеднаш:

 • спазмолитично

 • превентивно

 • антибактериско

 • против отоци

 • противвоспалително

Како да го користите Nefro Aktiv

Nefro Aktiv

Product image

Измешајте 2 мали лажици од производот со зовриена вода (200 ml) и оставете го да отстои од 5 до 7 минути пред да го испиете.

Препорачано времетраење на третманот: 30 дена

 • Без ризици

  Без ризици

 • Без скалпел

  Без скалпел

 • Без рехабилитација

  Без рехабилитација

Без потреба од операција

Nefro Aktiv

Expert photo

7 % од популацијата има бубрежни патологии, вклучувајќи цисти, камења и песок. Обично, влошувањето се јавува еднаш до три пати годишно. Болката може да се манифестира во стомакот, ректумот, репродуктивните органи и бутовите. Бубрежната криза е придружена со други непријатни симптоми: гадење, болен нагон за празнење на цревата и мочниот меур, вртоглавица и треска. Честопати пациентите ги мешаат овие симптоми со циститис и започнуваат да земаат антибиотици. Оваа грешка може да предизвика нови компликации.

Им препорачувам на моите пациенти со бубрежни заболувања да го чуваат Nefro Aktiv при рака постојано. Овој производ брзо го отстранува воспалителниот процес и доведува до повлекување на болеста. Редовната употреба на овој третман може да ги отстрани цистите од бубрезите и да ја намали големината на камењата во бубрезите, а исто така може да помогне да се отстранат камењата и песокот од каналите, што ја отстранува потребата од хируршка интервенција.

Оливер Даневски Специјалист по урологија

Nefro Aktiv

Силни состојки – силен ефект

 • Ајдучка трева
 • Камилица
 • Коприва
 • Лист од боровинка
 • Нане
 • Yarrow image

  Ајдучка трева

  Потиснува инфекции и воспаленија. Го зголемува одливот на жолчката и ги топи камењата. Ги забрзува метаболичките процеси, што придонесува за растворање на цистите. Содржи холин, којшто има силно аналгетско и бактерицидно дејство.

 • Chamomile image

  Камилица

  Има благ диуретичен ефект, го подобрува природното чистење на бубрежните канали од затнување.

 • Nettle image

  Коприва

  Ја нормализира циркулацијата на крвта и ги прави ѕидовите на крвните садови поеластични, подобрувајќи ја работата на бубрезите. Спречува развој на атеросклероза и наслаги од холестерол во артериите на бубрезите.

 • Blueberry image

  Лист од боровинка

  Дезинфицира и спречува раст на бактерии во бубрезите и спречува повторно формирање камења при враќање на болеста.

 • Mint image

  Нане

  Го смирува централниот нервен систем, спречува проблеми со спиењето при влошување на болеста.

ВАЖНО! Nefro Aktiv ги помина сите клинички испитувања. Производот не го оптоварува телото и не содржи хемиски компоненти, па затоа се продава без рецепт.

Background decoration

Сѐ уште се двоумите? Ваша загуба!

Еве што велат за Nefro Aktiv:

9:41

Smartphone info

Nefro Aktiv

Product image

Нема време за болка

 • Се ослободив од болката по првиот ден од земањето

  100 %

 • Се ослободив од бубрежните цисти

  98,9 %

 • Се ослободив од камењата во бубрезите

  99,3 %

 • Се ослободив од песокот во бубрезите

  99,3 %

 • Нема враќање на болеста

  99,6 %

Background decorationBackground decoration

Како се нарачува Nefro Aktiv

 • 01

  Пополнете барање на нашиот веб-сајт

 • 02

  Нашиот агент ќе ве контактира за да ги одредите деталите

 • 03

  Платете при испораката

Background decoration

Nefro Aktiv

Оставете ја болеста и непријатноста во минатото

Попусти за нови клиенти. Не пропуштајте ја шансата да нарачате 50 % поевтино

 • Стара цена 4800 MKD

  Нова цена 2400 MKD

 • Стара цена 7200 MKD

  Нова цена 3600 MKD

 • Стара цена 8520 MKD

  Нова цена 4260 MKD

 • Стара цена 9600 MKD

  Нова цена 4800 MKD

Product image

Нарачајте

Background decorationBackground decorationBackground decoration

Nefro Aktiv