Болестите на дебелото црево се проблем на современото општество.

pic
Како да се ослободите
од проблемите на дигестивниот тракт?

Македонија е лидер во поглед на болестите на дигестивниот тракт

Македонските јадења традиционално се полни со маснотија. Мастите во дигестивниот тракт создаваат добра средина за развој и размножување на хеликобактер пилори. Хеликобактер пилори предизвикува чиреви, гастритис, колитис, грчеви, лимфоми и рак. Докажано е дека 90% од носителите на бактерии не страдаат од никакви симптоми.

pic Дури и ако не покажувате знаци на инфекција, треба да се заштитите од заразување со хеликобактер пилори и од сериозните последици.

Сѐ што му е потребно на вашето дебело црево Хербален производ за спречување и лекување болести на дигестивниот тракт.

 • Елиминираат ждригнување, горушица, надуеност, болка во стомакот

 • Ја убиваат хеликобактер пилори и ја нормализираат микрофлората

 • Помагаат да се ослободите од гастритисот и чирот

 • Ја подобруваат функцијата на дигестивниот систем

 • Спречуваат развој на канцероген тумор

picpicpicpicpicpic Hemomax

Нарачајте

4800 MKD 2400 MKD

Дали овие симптоми ви звучат познато?

 1. pic Горушица
 2. pic Гадење и повраќање
 3. pic Подуеност
 4. pic Гасови
 5. pic Стомачна болка после јадење
 6. pic Тежината во желудникот
 7. pic Запек и дијареја

Дури и ако имате само 1 од овие симптоми, тоа е сериозна причина за загриженост за вашето здравје.

Hemomax ќе ви помогне да се ослободи од непријатноста, ќе ја подобри микрофлората и варењето на храната.

Како делува Hemomax?

 • pic

  Кора од крушина, ајдучка трева

  Го обновуваат мукозниот слој, ја отстрануваат патогената флора, го подобруваат варењето, го елиминираат воспалението и ја спречуваат појавата на рак.

 • pic

  Корен од сладунец, овчарска торбичка

  Ги елиминираат воспалителните процеси, ја нормализираат киселоста, ја стимулираат перисталтиката, го нормализираат варењето на храната, ги зајакнуваат ѕидовите на желудникот и цревата.

 • pic

  Капина

  Ја нормализира микрофлората, ги потиснува патогените микроорганизми, вклучително и хеликобактер пилори, спречува нивно размножување и промовира регенерација на мукозните мембрани.

Како се користи Hemomax?

 1. 01
  pic

  Ставете 1 лажичка во 200 мл зовриена вода.

 2. 02
  pic

  Покријте го, оставете да се вари 5 – 10 минути, мешајќи одвреме – навреме.

 3. 03
  pic

  Процедете и пијте 3 – 4 пати на ден.

УНИВЕРЗАЛЕН ПРОИЗВОД ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ФУНКЦИЈАТА НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ.

Hemomax –
универзален производ за спречување и лекување на болести на дигестивниот систем. Чајот е клинички испробан* и покажа одлични резултати во пракса:

 • 99% pic

  Елиминација на болка, горушица, гадење, ждригање, повраќање

 • 97% pic

  Ублажување на воспаление и чир

 • 96% pic

  Нормализација на микрофлора, елиминација на патогени микроорганизми

 • 94% pic

  Подобрување на функцијата на дигестивниот систем во целост

*358 волонтери учествуваа во тестирањето

Hemomax им помогна да се ослободат од проблемите со дигестивниот систем

 • pic

  Ана

  Страдам од гастритис веќе неколку години. Ужасно е, мора да јадете во определено време и да држите строга диета, да се откажете од масна и пржена храна, во спротивно ви следуваат влошување и напади од болеста. Земав толку многу апчиња во текот на сите овие години, страв ми е дури и да помислам, а болеста повторно се враќаше за еден месец. Кога дознав за Hemomax, решив да ризикувам и се чувствувам многу среќно поради тоа! Поминаа 3 месеци откако го завршив третманот и сè уште се чувствувам одлично. Понекогаш дури и јадам брза храна или зачинето пилешко, што всушност ми е забрането. Толку е супер кога не мора да држите строга диета!

 • pic

  Тале

  Последните неколку месеци беа страшни, постојано чувствував гадење, горушицата ми пречеше во спиењето, понекогаш имав остри болки во долниот дел на стомакот. Еден мој пријател ми предложи да пробам Hemomax, ефикасно природно решение. Го користев според упатствата. Се почувствував подобро веќе третиот ден, конечно можев да заспијам без горушица, од којашто претходно не можев да се ослободам.

 • pic

  Христина

  Страдам од запек уште од многу одамна, одењето во тоалет беше огромен проблем за мене. Пробав сè - чепчиња, правење клизма, пиење сирупи, дури и го користев рецептот на баба ми за да подготвам лаксатив. Но, секое одење во тоалет ми претставуваше тортура (породувањето е полесно, верувајте ми). Hemomax ми помогна да заборавам на болката и непријатното чувство на подуеност. Благодарение на овој чај, моето варење се подобри, а подуеноста исчезна. Дефинитивно ќе искористам уште едно пакување Hemomax како што препорачуваат специјалистите.

 • pic

  Ристе

  Немав некои сериозни проблеми со варењето на храната, но јас сум голем јадач и често нарачувам брза храна. После тоа, имав чувство на тежина во стомакот, па дури и повраќав неколку пати. Но, кој би одбил да ужива во вкусна храна? Јас сигурно не, дури и ако треба да го правам тоа заради моето здравје. Мојот пријател виде дека страдам и ми даде Hemomax. Тоа беше прв пат да не се чувствував лошо откако го јадев омиленото јадење и покрај фактот дека изедов двојна порција. Сега, кога ќе почувствувам дека ситуацијата ми се влошува, веднаш земам Hemomax. Hemomax никогаш не ме изневерил досега!

Hemomax Како се нарачува?

 • Пополнете го формуларот за нарачки и наведете ги вашите податоци за контакт.

  Чекор 1

 • Чекор 2

  Почекајте да ви се јави оператор за да ви ги објасни деталите за нарачката.

 • Чекор 3

  Подигнете го пакетот и платете на начин што ви одговара

Удобна функција на дебелото црево

Хербален производ за спречување и лекување болести на дигестивниот тракт.

 • Ги олеснува болката и воспалението

 • Ја подобрува микрофлората

 • Ги елиминира подуеноста, гадењето и повраќањето

pic

Нарачајте

4800 MKD 2400 MKD