Здрава храна

DiaTea – МАГИЈА ЗА СТАБИЛИЗИРАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА

DiaTea – производ за контрола за дијабетес во ваши раце

 • Зголеменото производство на инсулин е причината за дијабетес
 • Заштитете го вашето тело од високите нивоа на гликоза
 • Обновете го црниот дроб и панкреасот
 • Нормализирајте го метаболизмот на јаглехидратите
 • Стабилизирајте го шеќерот во крвта
 • Нормализирајте ги сите метаболички процеси
89% подобрување на
шеќерот во крвта
11% подобрувања
50%
Специјална понуда
САМО ДЕНЕС
Редовна цена 4800 MKD само сега 2400 MKD

Оставете ги вашите детали овде и ние ќе ви се јавиме!

Според статистичките податоци, во светот има 371 милион луѓе со дијабетес. Сигурно не сте меѓу нив?

ОВОЈ ТИВОК „УБИЕЦ“ НЕ ИЗБЕГНУВА НИКОГО…

  • Испитаници на возраст од 30 и повеќе години
  • Наследен од родителите [30-60%]
  • Под постојан стрес
  • Прекумерна тежина
  • Компликации поради заболување на панкреасот
  • Поради бактериска инфекција
ДИЈАБЕТЕСОТ НЕ Е ТОЛКУ СТРАШЕН... НО НЕГОВИТЕ КОМПЛИКАЦИИ СЕ
 • КАРДИОВАСКУЛАРНИ БОЛЕСТИ

  КАРДИОВАСКУЛАРНИ БОЛЕСТИ

 • ВЛИЈАЕ ВРЗ НЕРВНИОТ СИСТЕМ

  ВКОЧАНЕТОСТ НА ЕКСТРЕМИТЕТИТЕ, ПАРЕСТЕЗИЈА...

 • ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

  УРИНАРНИ ИНФЕКЦИИ, ТУБЕРКУЛОЗА, ИНФЕКЦИИ НА СТАПАЛАТА, КОЖАТА, МЕКИТЕ ТКИВА...

 • БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ

  ПРИЧИНА ЗА ОПАСНИ СИМПТОМИ НА БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ, КАКО КАТАРАКТА, КОИШТО ВОДАТ ДУРИ И ДО СЛЕПИЛО.

 • БОЛЕСТИ НА БУБРЕЗИТЕ...

  ВЛИЈАЕ ВРЗ БУБРЕЗИТЕ: ЛЕСНО ПРЕДИЗВИКУВА БОЛЕСТИ НА БУБРЕЗИТЕ, КАКО ШТО Е ОТКАЖУВАЊЕ НА БУБРЕЗИТЕ...

МОЖЕ ДА СИ ПОМОГНЕТЕ СЕБЕСИ И НА ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО ВО ПРЕВЕНЦИЈАТА И КОНТРОЛАТА НА ДИЈАБЕТЕСОТ

Со најсовремени технологии за екстракција што ги задржуваат клучните активни состојки за дијабетесот и елиминација на вишокот материи, DiaTea има побрзо и подобро дејство. Клиничките испитувања на чајот DiaTea беа спроведени на 5.000 пациенти во различни фази на дијабетес во текот на 40 дена.

100% ЕФИКАСЕН

Ниту еден препарат не е толку ефикасен.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ ГИ ИЗНЕНАДИЈА СИТЕ ДОКТОРИ!

подобрување на нивото на шеќерот во крвта

89%

Значителни подобрувања

11%
Многу лесно! Со 1-2 чаши на ден, здрава исхрана и вежбање може да го контролирате дијабетесот.
1-2 чаши на ден И НЕМА ВЕЌЕ ГРИЖИ ПОРАДИ ДИЈАБЕТЕСОТ
 • 1
  Зголемено производство на инсулин во панкреасот.
 • 2
  Зголемена активност на инсулинот.
 • 3
  Намалена апсорпција на гликоза во цревата.
 • 4
  Намалени масти во крвта, намален крвен притисок.
 • 5
  Стабилизиран шеќер во крвта.
ГО ПОДОБРУВА ЗДРАВЈЕТО НА ПАЦИЕНТОТ
 • ГИ ОТСТРАНУВА ТОКСИНИТЕ ОД ЦРНИОТ ДРОБ, ГИ НАМАЛУВА ЕНЗИМИТЕ ОД ЦРНИОТ ДРОБ
 • ГО НАМАЛУВА ВОСПАЛЕНИЕТО, ГИ СПРЕЧУВА КОМПЛИКАЦИИТЕ
 • ГИ ЗАЈАКНУВА КРВНИТЕ САДОВИ
 • ХОРМОНСКА РАМНОТЕЖА
 • ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ
DiaTea – КАКО ДА СЕ СТАВИ ДИЈАБЕТЕСОТ ПОД КОНТРОЛА
САМО ЗА 2400 MKD
ЗЛАТНИТЕ СОСТОЈКИ ГО ЗАЈАКНУВААТ ЗДРАВЈЕТО СО КОРИСТЕЊЕ НА ЧАЈОТ DiaTea
 • Betula folium: го намалува нивото на шеќер во крвта, го спречува ризикот од развој на компликации при болести на бубрезите.
 • Juniperi fructus: ја стабилизира функцијата на бубрезите, го стимулира мокрењето, го отстранува отокот.
 • Myrtilli folium: извор на неомиртилин којшто го стабилизира нивото на шеќер во крвта.
 • Phaseoli fructus sine semine: го поддржува имунитетот, ја отстранува жедта, ја отстранува раздразливоста.
 • Petroselin radix: ја намалува гликозата во крвта, безбедна замена за шеќер за дијабетичари.
 • Mali fructus: го нормализира здравјето, го зајакнува имунитетот, го исфрла вишокот течности од телото.
 • Cinnomami cortex: го нормализира метаболизмот на јагленохидратите, ја подобрува функцијата на црниот дроб и панкреасот.
 • Покрај тоа, горенаведените состојки исто така помагаат во:
  • Ограничување на апсорпцијата на гликоза во крвта.
  • Намалување на нивото на масти во крвта, намалување на високиот крвен притисок.
  • Зголемување на чувствителноста на клетките на инсулинот
  • Зголемување на способноста на клетките да користат глукоза
  • Стабилизирање на шеќерот во крвта
  • Намалување на оксидативниот стрес, намалување на воспалението, борба против фиброза на бубрезите
  • Регулирање на имунолошкиот систем, спречување на компликации кај дијабетес
  • Намалување на нивото на гликоза во крвта
  МИСЛЕЊА ОД ЕКСПЕРТИТЕ ЗА DiaTea

  „Повеќето достапни производи против дијабетес само ги елиминираат симптомите, а не неговата причина. DiaTea обезбедува одличен, одржлив ефект за контрола на дијабетесот. После едно пакување, дијабетесот постепено исчезнува, сите телесни функции се обновуваат, а метаболичките нарушувања се целосно отстранети.

  Резултатите од употребата на чајот DiaTea се строго тестирани преку бројни студии, клинички експерименти и покажаа целосна безбедност и отсуство на несакани ефекти.

  Неодамна им го претставив DiaTea на повеќето мои пациенти и добив многу добри коментари за неговата ефикасност.“

  (Јован Велков, доктор по ендокринологија)

  ШТО ВЕЛАТ КОРИСНИЦИТЕ ЗА DiaTea?
  • Николина (49 години)

   „Мојот сопруг и јас имаме ппо 49 години и 5 години имаме дијабетес тип 2. Користевме разни лекови, но без никаква корист. Многупати сме чувствувале фрустрација и депресија. За среќа, го откривме DiaTea и решивме да го пробаме. Мојот сопруг строго ги следеше упатствата. После неколку дена, стана позаинтересиран за секс (простете ми што зборувам за оваа деликатна тема, но тоа не се случило повеќе од шест месеци). Мојот сопруг во моментов е на диета и се одржува во нормална состојба.

   Резултат: веднаш по вечерата, нивото на шеќер се спушта на 6. Нашиот интимен живот се подобри, а желбата на мојот сопруг за секс е многу пострасна!“

  • Елена (55 години)

   „Благодарна сум за овој производ. Имав проблеми со земањето лекови во минатото, а понекогаш и прескокнував да ги земам. Но, откако испробав DiaTea, исчезнаа уморот и дремливоста, нивото на шеќер во крвта се врати во нормала, дури заборавам да го мерам. Се чувствувам посилно и повторно сум старата јас.“

  • Софија, 63 години

   „Имав дијабетес тип 2 многу години. Шеќерот во крвта скокаше. Бев многу загрижен и бев на диета, редовно одев на лекар, но ништо не се смени. На пример: еден ден мерењата варираа од 3,2 до 11. Мојата сестра ми кажа за DiaTea и ми препорача да го пијам двапати на MKD Брзо ги почувствував промените: нивото на шеќер во крвта почна да се движи во сооднос од 5 до 8, а моето тело функционираше нормално. Овој производ ми ја врати радоста во животот.“

  РЕГИСТРИРАЈТЕ СЕ ЗА ПОВИК

  „ЗА ДА ДОБИЕТЕ ЗЛАТЕН ПРОИЗВОД ЗА КОНТРОЛА НА ДИЈАБЕТЕСОТ ЗА СЕБЕ И ЗА ВАШИТЕ САКАНИ“

  САМО ЗА 2400 MKD
  89% подобрување на
  шеќерот во крвта
  11% подобрувања
  50%
  Специјална понуда
  САМО ДЕНЕС
  Редовна цена 4800 MKD
  САМО ЗА 2400 MKD

  Внесете ги вашите информации за контакт овде и ние ќе ве повикаме!

  Здрава храна, DiaTea